نمايندگي تعميرات وستينگهاوس

نمايندگي تعميرات وستينگهاوس

چه لباس‌ هايي را بايد با ماشين لباسشويي يا دست بشوييد؟

اگر مي‌خواهيد لباس هاي شما بيشتر بمانند از پودر ماشين لباسشويي در شستن دستي آنها استفاده نكنيد. شايد با خودتان بگوييد كه پودر ماشين لباسشويي بهتر مي شويد اما اينگونه نيست. ما در ادامه دلايل اين كار را بيان مي كنيم با ما همراه باشيد.

 

پودر ماشين لباسشويي براي همه لباس‌ها به درد مي‌خورد، درست است؟ خير. قبل از اينكه لباس‌هاي ظريف و حساس كه بايد با دست شسته شوند را با پودر ماشين لباسشويي بشويد، صبر كنيد. آنزيم‌هاي پودر ماشين لباسشويي مي‌توانند به تدريج رشته‌هاي ظريف پارچه‌هايي مانند پشم و ابريشم را از هم باز كنند. استفاده از پودر صابون طراحي شده براي شستشوي لباس‌هاي حساس بهترين راه براي تميز و جلوگيري از صدمه ديدن آنهاست.

 

شايد تصور كنيد كه پودر ماشين لباسشويي به دليل قدرت بالايي كه در شست و شوي لباس‌ها دارند قادرند هرگونه قارچ يا باكتري را به طور كامل از بين ببرند اما بايد بدانيد كه استفاده نادرست از اين پودر و برخورد با دست ، امكان بروز بيماري هاي پوستي يا آلرژيك مي شوند. براي همين از تماس دست با اين پودرها بايد حذر كرد.

 

راه درست شستن دستي

در اينجا نكات قدم به قدمي شستن لباس‌هايي كه بايد با دست شسته شوند را توضيح مي‌دهيم. در اين كار نيازي به استفاده از پودرهاي لباسشويي قوي نيست.

 

۱- روي لكه‌ها از يك لكه‌بر خيلي خوب استفاده كنيد.

 

۲- پودر لباسشويي دستي را به تشت پر از آب گرم اضافه كنيد (برچسب لباس براي دماي آب نگاه كنيد و دماي آب را بررسي كنيد.)

 

۳- اجازه دهيد كه پودر به طور كامل در آب حل شود.

 

۴- دكمه‌ها، زيپ‌ها و هر چيزي ديگري را در لباس‌ها ببنديد.

 

۵- لباس‌ها را داخل آب فرو كنيد و به آرامي ورز دهيد.

 

۶- بگذاريد لباس‌ها به مدت ۱۵ دقيقه در آب بمانند.

 

۷- با آب سرد آبكشي كنيد ( به برچسب لباس براي دماي نگاه كنيد).

 

۸- با فشار آرام روي لباس‌ها آب را خارج كنيد. از پيچاندن خودداري كنيد.

 

۹- لباس را روي يك حوله قرار داده و حوله را لوله كنيد. روي حوله فشار دهيد تا رطوبت باقيمانده خارج شود.

 

۱۰- لباس‌ها را در هواي آزاد روي لباس خشك‌كن يا بند رخت خشك كنيد.

 

چه لباس‌ هايي را بايد با ماشين لباسشويي يا دست بشوييد؟

۱- لباس‌هايي با جنس ابريشم را بايد با دست بشويد مگر اين كه بر روي اتيكت درج شده بر روي لباس‌تان به شما اين امكان را داده باشد كه لباس را در ماشين لباسشويي قرار دهيد، برنامه‌ي ماشين لباسشويي را بايد در ۳۰ درجه‌ي سانتي‌گراد و بر روي لباس‌هاي ظريف قرار دهيد. نكته ي مهم و قابل توجهي در رابطه با لباس‌هاي ابريشم وجود دارد،: براي اينكه لباس‌تان با جنس ابريشم خشك شود ، هرگز لباس‌تان را در معرض مستقيم نور خورشيد قرار ندهيد، در فضاي معمولي خانه قرار دهيد تا لباس‌تان خشك شود.

 

۲- لباس‌هايي با جنس كتان را مي‌توانيد با كمك ماشين لباسشويي بشويد و در دماي ۵۰ درجه ي نه بيشتر. براي خشك شدن لباس‌هاي كتان نيز توصيه مي‌شود كه اين لباس‌هاي را نيز در معرض مستقيم نور خورشيد قرار ندهيد.

 

۳- نحوه‌ي شست و شوي لباس‌هايي با جنس نخ نيز همانند شست و شوي لباس‌هايي با جنس كتان مي‌باشد فقط در تنها موضوعي كه تفاوت دارند اين است كه لباس‌هايي با جنس نخ را مي‌توانيد در معرض مستقيم نور خورشيد قرار دهيد در صورتي كه در لباس‌هايي با جنس كتان، شما چنين اقدامي را نمي‌توانستيد انجام دهيد.

 

۴- لباس‌هايي با جنس پشم را مي‌توانيد در داخل ماشين لباسشويي قرار دهيد اما نه با برنامه‌ي شست و شوي بلند مدت بلكه با برنامه‌ي شست و شوي كوتاه. براي شستن لباس‌هاي با جنس پشم نيز بر روي اتيكتي كه بر روي لباس درج شده است دقت بفرماييد، ممكن است شما اين امكان را نداشته باشيد كه لباس را در داحل ماشين لباسشويي بشوييد و فقط بايد لباس را با استفاده از دست بشوييد.

 

۵- لباس‌هايي كه داراي كرك، پرز هستند را بهتر است به تنهايي داخل ماشين لباسشويي قرار دهيد تا به لباس‌هايي ديگر كرك را پس ندهند.

 

شستن لباس هاي زير با ماشين لباسشويي

لباس‌هاي زير يكي از اصلي‌ترين منابع انتشار ميكروب در فضاهاي بسته و مرطوب‌ هستند؛ به همين دليل بهتر است كه لباس‌هاي زير را به همراه ساير لباس‌ها در محفظه ماشين لباسشويي نريزيد.

 

همچنين در صورتي كه لباس‌هاي ديگر شما بسيار چرك باشد، اين چرك و آلودگي به لباس‌هاي زير سرايت مي‌كند و منجر به ايجاد عفونت و يا تحريك پوست مي‌شود بنابراين توصيه مي‌شود كه لباس‌هاي زير، جدا از لباس‌هاي ديگر و با آب داغ شسته شوند.

 

حتي اگر قصد شستشوي آنها در ماشين لباسشويي را داريد بهتر است اين گونه البسه را به تنهايي با آب داغ و با دور تند ماشين لباسشويي بشوييد كه البته اين امر مي‌تواند منجر به آسيب زدن به بافت ظريف لباس هاي زير گردد؛ بنابراين بهتر است به جهت افزايش طول عمر لباس‌هاي زير، آنها را با دست بشوييد و پس از شستشو نيز در فضاي آزاد پهن كنيد تا با جريان هوا و با كمك تابش نور آفتاب خشك شوند. نمايندگي تعميرات وستينگهاوس آماده ارائه خدمات به شما عزيزان است.

 

ضدعفوني كردن ماشين لباسشويي

در راستاي پيشگيري از ماندن آلودگي‌ها و ميكروب‌ها در محفظه ماشين لباسشويي مي‌توانيد پس از چندين بار شستشو با ماشين لباسشويي، يكبار ماشين را بدون لباس و با ريختن مواد ضدعفوني كننده مانند سفيدكننده در آن روشن نماييد تا محفظه ماشين لباسشويي عاري از ميكروب گردد.

منبع: در شستن دستي لباس ها از پودر ماشين لباسشويي استفاده نكنيد

ادامهـ مطلبـ
| ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ | ۰۴:۲۰:۲۷ | سامان
نمايندگي تعميرات وستينگهاوس، لوازم خانگي، خريد لوازم خانگي، خدمات پس از فروش،
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
نمايندگي تعميرات وستينگهاوس
جدید, new نام عنوان 。。。

با شرح مختصر 。。。

نمايندگي تعميرات وستينگهاوس
جدید, new نام عنوان 。。。

با شرح مختصر 。。。

جستجوگر

درباره ما

رمزینه بارکد

آمار

افراد آنلاين : 1
بازديد امروز : 11
بازديد ديروز : 2
بازديد كل : 2057

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان